Współpraca z mediami
Wstęp na nasze wydarzenia jest wolny,
zapraszamy wszystkie media do współpracy.
INFORMACJA PRASOWA
W czerwcu 1973 roku wzrok całego świata zwrócony był na niewielki odcinek polskiej autostrady A4. To tu, w Kątach Wrocławskich, po kilkunastu dniach jazdy non-stop, Polski Fiat ustanowił nowe światowe rekordy prędkości na dystansach 25 tysięcy km, 25 tysięcy mil i 50 tysięcy km.
Prowadzony przez najlepszych rodzimych kierowców (Sobiesława Zasadę, Andrzeja Jaroszewicza, Roberta Muchę, Marka Varisellę, Andrzeja Dobrzańskiego, Ryszarda Nowickiego i Andrzeja Aromińskiego) pobił dotychczasowe wyniki innych światowych producentów.
Do dziś rekord (średnia ponad 138km/h na dystansie 50 tysięcy km) budzi wielkie emocje.
Jest chętnie i barwnie wspominanym wydarzeniem (z raczej szarych kart historii Polski Ludowej), i to nie tylko w gronie pasjonatów motoryzacji.
Zapraszamy do wspólnych obchodów 50. Rocznicy rekordu.
Komitet Organizacyjny Jubileuszu 50-lecia Światowych Rekordów tworzą:
- Polski Związek Motorowy we Wrocławiu,
- Politechnika Wrocławska,
- Fundacja Otwartego Muzeum Techniki
- Gmina Kąty Wrocławskie
Przewodniczą nim:
- Marek Prokopowicz – wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu,
- Zbigniew Sroka dr. hab. inż. - Kierownik Katedry Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej,
- Marcin Wrzesiński – członek zarządu Fundacji Otwartego Muzeum Techniki,
wspierani przez wolontariuszy z Automobilklubu Wrocław, FSO Autoklubu oraz Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, bazując na doświadczeniach zdobytych przy organizacji imprez (w tym Jubileuszu 40-lecia, w roku 2013), zadbają o wysoki poziom wydarzenia oraz współpracę z ogólnopolskimi mediami.
JUBIULEUSZ 40-lecia (2013r.) na fotografiach:
{gallery}iwo{/gallery}
Tegoroczny Jubileusz odbędzie się 17-18 czerwca.
17 czerwca z terenu GOKiS w Kątach Wrocławskich wystartuje 1. Rajd Rekordów Polskiego Fiata (zgłosiło się 150 załóg z całej Europy - w Polskich Fiatach 125p).
18 czerwca miejscem obchodów Jubileuszu będzie kampus Politechniki Wrocławskiej (Centrum Kultury Studenckiej). Impreza ma charakter otwarty.
Nadrzędnym celem wydarzenia jest spotkanie z kierowcami którzy ustanowili rekordy, Sobiesławem Zasadą, Andrzejem Jaroszewiczem, Robertem Muchą i Andrzejem Aromińskim oraz pozostawienie trwałego śladu po Jubileuszu - w formie rekordowej pod kątem długości statuetki wrocławskich krasnali.
Wydarzenia zwieńczy X Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych, który rozpocznie się we Wrocławiu dzień po Jubileuszu. Wspólnie z najlepszymi twórcami silników postaramy się odpowiedzieć na pytanie co nas będzie czekało za kolejne 50 lat.
REKORD 1973 w obiektywie Ireny Komar:
Marek Prokopowicz
tel. +48 737 16 16 16
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.