1. Międzynarodowy Rajd Rekordów Polskiego Fiata

Tym razem obchody jubileuszu miały dwudniową formę. Wystartowaliśmy z Kątów Wrocławskich (miejsca w którym znajdowało się centrum wydarzeń w roku 1973 i miejscu w którym padły rekordy) 1. Międzynarodowym Rajdem Rekordów Polskiego Fiata. Rajd miał charakter turystyczny i prowadził przez malownicze miejsca naszego regionu: Kąty Wrocławskie -> Pomnik Rekordów -> rekordowy odcinek autostrady A4 -> Kostomłoty -> Mietków -> Sobótka -> Sulistrowice -> Sulistrowiczki -> Ręków -> Kobierzyce -> Ślęza / Zamek Topacz.

Miejsce startu nie było przypadkowe. To w Kątach Wrocławskich (przy węźle autostradowym - w pobliżu nieistniejącego już baru "Oaza", tam gdzie znajduje się pomnik rekordów) znajdowała się baza logistyczna historycznej próby oraz miejsce w którym padły rekordy, na dystansie 25000km, 25000mil oraz 50000km. Po 50 latach teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapełnił się Polskimi Fiatami 125p oraz osobami pamiętającymi wydarzenia z 1973 roku.

Jak na prawdziwy, międzynarodowy rajd przystało, start odbywał się z rampy, a zawodników sekundował sam Andrzej Jaroszewicz. Ponad 130 załóg ruszyło przez malownicze tereny Powiatu Wrocławskiego, by osiągnąć cel w Muzeum Motoryzacji Topacz. Uczestnicy pokonywali trasę w klasyczny sposób (za pomocą drogomierza, karty drogowej i itinierera), zdobywając kolejne Punkty Kontroli Przejazdu i wykazując się przy próbach.

Poza satysfakcją ukończenia tego historycznego rajdu i pucharami, zwycięzcy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Galeria fotografii