GrabowskiStanisław Grabowski - urodzony w Warszawie, od 1945 roku Wrocławianin. Członek Automobilklubu Polskiego do momentu jego likwidacji, Automobilklubu Dolnośląskiego od momentu jego powołania. Zatrudniony od roku 1966 w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie jako przedstawiciel FSO we Wrocławiu, później jako kierownik Przedstawicielstwa POLMO. W 1973 roku został wciągnięty do zespołu realizującego próbę bicia rekordu. Rzeczoznawca PZMot, specjalizujący się w samochodach zabytkowych i unikatowych.

Wacław HepnerWacław Hepner, dr inż. – wieloletni pasjonat motoryzacji, przekazujący na co dzień swą wiedzę studentom Politechniki Opolskiej. Pracownik katedry Pojazdów Drogowych i Rolniczych Wydziału Mechanicznego. Propagator idei ecodrivingu, czyli ekonomicznej jazdy każdym rodzajem samochodu. W swojej pracy naukowo-badawczej zajmował się min. badaniami drogowymi prototypów FSM 106 Beskid, oraz następcy Nysy i Żuka, zmodyfikowanego i znanego pod marką Lublin. Jest twórcą idei Otwartego Muzeum Motoryzacji, tworzonego na podstawie zbiorów prywatnych posiadaczy, niekoniecznie wywodzących się ze środowisk kolekcjonerskich. W tym celu zainicjował Latające Muzeum Motoryzacji, którego celem jest przybliżenie szerszej publiczności ciekawostek drzemiących w pospolitych z wyglądu autach. Ostatnim jego osiągnięciem jest wystawa pt. „Zrozumieć motoryzację” wspierana przez Muzeum Politechniki Opolskiej.

julian obrockiJulian Obrocki – uczestnik Rajdu Paryż-Dakar wraz z Jerzym Mazurem samochodem ciężarowym Star 266 w 1988 r. Dziennikarz, filmowiec, fotografik i podróżnik. Uczestnik wypraw na Syberię, Saharę, do Kenii i Argentyny. W rajdach samochodowych znany projektant tras, sędzia klasy międzynarodowej, wieloletni dyrektor sportowy Rajdu Polski. Jest autorem monografii Rajdy Samochodowe i współautorem książki Krzysztofa Hołowczyca Piekło Dakaru. 

Tomasz OsterloffTomasz Osterloff – pasjonat sportu motorowego. Jeden z założycieli Klubu Kierowców Wyścigowych przy Automobilklubie Toruńskim, członek zarządu Automobilklubu Włocławskiego. Swą przygodę ze sportem motorowym rozpoczął w roku 1979 w Automobilklubie Toruńskim. Tam też został kierowcą wyścigowym formuły Polonia. Swoim „kaczorkiem” nr 43 wywalczył 6 pozycję w Mistrzostwach Polski. W połowie lat ’80 startował N-grupowym PF 126p w barwach A.W. Współcześnie, poza pracą zawodową, zajmuje się działalnością na rzecz propagowania i rozwoju sportu samochodowego. Od 2004r zachęcał Polaków do startów w Historycznym Rajdzie Monte Carlo dając przykład brawurowej jazdy Syreną 104 i zajmując w kolejnych edycjach rajdu coraz wyższe pozycje (39 miejsce w roku 2006). Pilotami tych wyjazdów byli Maciej Peda i Tyberiusz Rajs. W 2007r wystartował również w roli pilota Poloneza 2000 Piotra Zalewskiego. Do najnowszych sukcesów zalicza udany start w jubileuszowym GP Lwowa (1932-2012) na odbudowanym samodzielnie samochodzie Riley Kestrel.

Piotr PluskowskiPiotr Pluskowski, mgr nauczyciel, autor opracowań: Szlak zabytków motoryzacji województwa śląskiego, Nieznana historia samochodu Beskid, Samochody światowe w okresie PRL-u. Prowadzi wykłady z historii techniki i motoryzacji a także kursy nauki jazdy. Prezes Cieszyńskiego Stowarzyszenia Auto Weteranów. Organizator corocznej imprezy: "Cieszyńska Majówka Pojazdów Zabytkowych" oraz "Jesień Auto Weteranów". Kolekcjoner pojazdów zabytkowych, członek Fundacji Otwartego Muzeum Techniki. Posiada licencję zawodnika sportowego. Jego drugą pasją jest śpiew.

Joomla templates by a4joomla